Çimento esaslı polimer takviyeli su yalıtım malzemesi

 

Tanım

iki bilişenli esnek yüksek viskoziteli saf bitüm neopren lateks elyaf katkıları ile karıştırılmış kauçuk bitüm emülsiyon esaslı su yalıtım malzemesi

Kullanım alanları

inşaat mühendisliğinde basınçsız ve basınçlı su yalıtımlarında iç ve dış mekanlarda yatay ve düşey alanlarda pozitif yönden temel perde bohçalamasında istinat duvarlarında sürekli suya maruz kalacak bodrum duvarları teraslar yer altı otoparkları ve tünellerde Prekast beton ve diğer mineral yüzeylerde ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılır.

Özellikleri avantajları

bütün detaylara kolay uygulanabilir. değişik hava şartlarına ve doğal yer hareketlerine karşı dayanıklıdır. diğer emülsiyonlardan farklı olarak kürlenme prosesi kaplamanın üstünden degil  kaplama ile kaplamanın alt yapı yüzeyinden başlar. Dışa doğru hızlanan bir film formasyonu oluşur ve kaplamanın tamamen kuruması ile neticelenir. esnek bir malzeme oldugu için uygun kalınlıkta uygulandıgında betonun büzüşmesi neticesi oluşabilicek çatlaklara köprü vazifesi görür. sülfatlı ve pH degeri düşük yer altı sularına karşı dayanıklıdır. 4 mm film kalınlığında uygulandığında 70 m su sütununa kadar basınçlı suya dayanıklıdır. solvent içermez topraktaki mikroorganizmalar ve tuz çözeltilerine karşı dayanımı yüksektir sıcak soguk döngüsüne karşı dayanımlidir. hafif nemli yüzeylere uygulanabilir ısı yalıtım levhaları malzeme ile direkt yapıştırılabilir. düşük sıcaklıklarda bile esnekligini muhafaza eder.

Yüzey hazırlığı

bütün yüzeyler düzgün olmalı kir yağ kür malzemeleri ve diğer kirleticilerden arındırılmış olmalıdır. bütün oynak partiküller uzaklaştırılmalı ve ardında kalabilicek tüm toz ve kir temizlemelidir. köşe ve kenarlara parex lankorep 731 tamir harcı ile pah verme işlemi yapılmalıdır. uygulama yapmadan önce mutlaka parex lanko bitüm den elde edilicek astar ile yüzey astarlanmalıdır. Yeni beton yüzeyler bütün yeni dökülmüş beton yüzeyler k 10 lankobitum 2k 228 uuygulamasından önce ön kürlenmesini tamamlamış olmalıdır.

Eski beton yüzeyler

bütün yüzeyler güçlü bir detarjan kullanarak iyice temizlenmeli veya su jeti ile tüm gevşek parçalar ve kalıntıları yüzeyden yıkanarak uzaklaştırılmalıdır.yüzey daha sonra 24 saat kurumaya bırakılmalıdır. k 10 lankobitum 2k 228 uygulamasına geçilmeden önce yüzey dikkatle incelenmeli ve daha sonra membranın delinmesine neden olabilicek keskin çıkıntılar varsa kırılarak düzgünleştirilmeli parex lankorep 731 veya parex geserepair 730 tamir harcıyla onarılmalıdır.

Sıvalar

yeni sıvanmış alanlar uygulamadan önce en az 2 3 gün kürlenmeye bırakılır.

Uygulama

yüzeye doyma noktasına kadar  k 10 lankobitum 2k  228 in A bileşeni (bitüm) 1/5 su ile inceltilerek astar olarak sürülmelidir. (1 kg bitüme 5 lt su) a bileşeni bitüm ile B bileşen toz plastik bir kvam elde ediliceye kadar düşük devirli matkap karıştırıcı yardımıyla malzeme homojen bir hale gelinceye kadar karıştırılır. sonra karışım fırça ve veya uygun bir sprey tabancası ile yüzeye uygulanır. birinci kat uygulama kuruduktan sonra 8 12 saat sonra ikinci kat uygulama yapılmalıdır. basınçlı sularda ise en az 1 mm kalınlığıda 1 2 kg m sarfiyatla uygulama yapılmalıdır. basınçlı sularda ise en az 2 veya 3 mm kalınlıkta 3 ile 4,5 kg m sarfiyatla uygulama yapılmalıdır.

Copyrigt © 2017 ND GROUP İNŞAAT Resmi İnternet Sitesi ®