Dış Yüzey Koruma Malzemesi

 

Tanım

su bazlı alkil alkoksi silan siloksan esaslı su itici solventsiz tek bileşenli düşük viskozeteli şeffaf kullanımıhazır yüzey koruma malzemesidir.  

Kullanım alanları

küfeki taşı vb.emici dogal taş yüzeylerde yıgma ve yapıların dış cephelerinde tugla ve kiremit yüzeylerde yıgma yapıların yapıların dış cephelerinde karo yüzeylerde ve kumtaşı yüzeylerde ve kumtaşı yüzeylerde gazbetonları taş yüzeylerde su itici olarak kullanılır.

özellikleri avantajları

tek bileşenlidir hidrofob yapıda ve kolay uygulanır yüzeylerin rengini ve görünümünü degiştirmez nefes alabilir su buharı geçirimlidir. yüzeyde film tabakası oluşturmaz suyun yüzeylere penetre olusunu engelleyerek kloritler gibi suda çözülen tuzların zararlı etkilerine karşı kalkan oluşturur. üstün penetrasyon özelligi gösterir. solvent içermez.

Yüzey hazırlığı

uygulama yapılıcak yüzeyler kuru olmalıdır ve yüzeydeki hasarlı gevşek parçalar yag boya kireç küf yosun kür malzemeleri çiçeklenmeler asfalt vb gibi su iticinin malzeme içerisine nufüsunuızu engelleyecek kalıntılar ile kaplamalar temizlenmelidir.yüzey temizligi sırasında taşın yüzeyindeki patina koruyucu tabaka hiçbir şekilde zarar görmemelidir. uygulama yapılıcak yüzeylerde daha önce kullanılmış kimyasallar hakkında yeterli bilgiye sahip olunmadıgı durumlarda uygulama öncesi test yapılması ve malzemenin perfonmansı ölçülmelidir.

Uygulama

k 10 lankoprotect tek bilişenli ve kullanıma hazır bir malzemedir. minarel yüzeylere gerekli yüzey hazırlıkları yapıldıktan sonra havasız tabanca(airless) ile püskürtülecek uygulanmalıdır. uygulama sırasında kullanılıcak püskürtme ekipmanının basıncı düşük olmalı ve ağzında püskürtme ekipmanının basıncı düşük olmalı ve ağzında püskürtme için uygun bir uç olmalıdır. püskürtme sırasında k 10 lankoprotect atomize olmamasına dikkat edilmeli ve uygulama sırasında fırça kullanılmamalıdır. uygulama sırasında yeterli malzeme yüzeylere püskürtülmeli ve yüzeylerde ıslak doku gözlenmelidir. çok emici yüzeylerde iki kat uygulama yapılmalıdır.ikinci kat ilk katın kuruması beklemeden yapılmalıdır.

Copyrigt © 2017 ND GROUP İNŞAAT Resmi İnternet Sitesi ®