Boya Astar Çeşitleri

 

Açıklama


Boya Astar çeşitleri,  içinde  olmakla birlikte 19 tane çeşidimiz var ve 5 gruba ayrılıyor 3 boya 2 astar olmak üzere hepsinin kullanım yerleri farklı yerlerine yani uygulanan yere göre ayarlanmıştır.


1. İç cephe boyası


Tavan boyası: Vinil, akrilik kopolimer boya bağlayıcılar su bazlı teneffüs etme özelliğine sahiptir. Kapatma gücüne ve beyazlı yüksek tavanlar için bir boyadır.


Uygulanacak yüzeyler


İç cephelerde duvar ve tabanlar eski boyalı yüzeylerle kireç tabanlı yüzeylerde sıvalı beton yüzeylerde saten alçılar alçıpanlı sıvalarda güvenle kullanılmaktadır.


Su bazlı ipek mat boya


Su bazlı akrilik kopolimer silikonlu katkılı yüksek kaplamalı ve silinme özelliğine sahiptir.


Uygulanacak Yerler


Saten alçılar ve macun uygulanmış iç cephe yüzeylerde duvar kaplamalarında üzerinde ahşap yüzeylerde ipeksi mat özelliğinden dolayı retorasyon amaçlı olarak hastane okul, restaurantlar, çocuk odaları vb. özel mekanlarda kullanılmaktadır.


Su bazlı plastik boya


Vinil akrilik kopolimer esaslı teneffüs etme özelliğine sahiptir. Kapatma gücü yüksek iç cephelerde kullanılacak mat boyadır.


Uygulanacak Yüzeyler


Daha önce boyanmış ve rengi kaybetmiş eski boyalı yüzeylerde sıva kireç ytong sunta ahşap ve benzeri yapılarda elemanları ile kaplamış iç ve dış duvarlar yüzeylerinde güvenle kullanabileceğimiz ideal bir plastik boyalardır.


2. Dış Cephe Boyalar


Su Bazlı Silikonlu Boya


Strien akrilik kopolimer esalı silikonlu su geçirimsiz mat son kat dış cephe boyası.


Uygulanacak Yüzeyler


Sıva yapılmış her türlü beton ytong briket eternit gibi yapı elemanlarında dış yüzeylerine dekoratif ve izolasyon amaçlı olarak kullanılır. Nefes alma kabiliyetinin yüksek olması nedeni ile yalıtımı sistemlerinin üzerine örtülür.


Silikonlu texture dış cephe: Silikonlu emülsiyon esas mükemmel örtme güçlerine sahip mat grenli texture veya dekoratif amaçlı kullanılır.


3. Epoksi ve Rapid Boya


Epoksi Boya: Solventli bazlı çift komponetli epoksi boya  beton zeminlere ve metal yüzeylerde kullanılan epoksi boyadır.


Uygulanacak Yüzeyler


Solvent bazlı çift kompanetli epoksi boya beton zemine ve metal yüzeylere kullanılır.


Rapid parlak boya


Solvent bazlı parlak görünüm çabuk kuruyan dış hava şartlarına dayanıklı sanayi boyası metal yüzeylerde kullanılır.


Uygulanacak Yüzeyler


Metal yüzeylerde kullanılır.


Rapid  mat boya


Solvent bazlı mat görünüm çabuk kuruyan dış hava şartlarına dayanıklı sanayi boyası metal yüzeylerde kullanılır.


4.Astarlar


İç Cephe Beyaz Astar


Su bazlı tüm iç ve dış cephede kaplama malzemeleri altına uygulanabilen silikonlu astar.Beton alçı macun gibi her türlü gözenek emiş gücü yüksek yüzeyler emisyon esas kaplama malzeme astarı olarak kullanılır.


Uygulanacak YüzeylerCopyrigt © 2017 ND GROUP İNŞAAT Resmi İnternet Sitesi ®