Sıcak Hava Kaynağıyla Eklenen Dilatasyon Bandı

 

Uygulama


Sıcak hava kaynağıyla eklenen dilatasyon bandı toprak ile temas eden binalar yüzeylerinde olduğu kadar binaların yapısal bağlantı noktalarında dilatasyonlarda sızdırmazlık örtüsü olarak kullanılır. Bina elamanlarına genellikle polimer ile modifiye edilmiş bitüm esaslı kalın kaplama ile yada bir elastik su yalıtım harcı ile yapıştırılır.


Uygulama Alanları


Binaların yapısal derzleri dilatasyonlar Polimer modifiye kalın bitümle izolasyon uygulamalarla Esnek su yalıtım malzemesi ile su yalıtımı  uygulamalarında.


Alt zemin Hazırlama


Alt tabakada kullanılacak izolasyon ve yapıştırma malzemesinin işlem talimata göre hazırlanmış olmalıdır. Genel olarak yüzey sağlam  tam sertleşmiş ve toz kir ve diğer yapışmayı önleyici maddelerden de arındırılmış olmalıdır.


Uygulama Şekli


Bandı gerekli uzunlukta kesin. Bağlantı her iki yüzeyine de ön uygulamalar yapın Örn. Polimer modifiye kalın bitümlü kaplama ile uygulanmakta ve henüz ıslak olan izolasyon malzemesi içine bandın kenarlarını bastırın. Daha sonra polimer modifiye bitümlü kalın kaplama ve benzeri bir yapıştırıcı  bandın kenarlarını yapıştırın.

Bu işlem gri alanı da yaklaşık 2 cm genişliğinde kapandığından emin olunuz. Bandın parçalarını birbirine yapıştırmak için bir sıcak hava kurutucu ile bandın kenarındaki plastik kısım eriyene kadar sıcak hava uygulayın. Eğer bant çekme kuvvetlerine maruz kalacaksa epoksi bir reçine ile kullanarak bandın yüzeye yapıştırması tavsiye edilir. Bağlantı yerleri izole ettikten sonra doldurmadan önce mutlaka koruyucu önlem alın bandın üzerine gelecek yükleri engelleyin.


Üniversal Hızlı Yalıtım Mastiği


Özellikleri


  • Yüksek kalitede elastomer bitüm bazlı bir mastiktir.
  • Hava şartları etkilerine ve agresif ortamlara karışı çok dirençlidir.
  • Su altında çok iyi yapışır.
  • Elastoplastik.
  • Kolayca uygulanır.
  • Hemen sertleşir.
  • Suya dayanıklı hale getirilir.
  • Çok maksatlı kullanılır.


Uygulama


Küçük sızıntı olan yerlerde yalıtım için ideal ayrıca emici zemin sac plakalara yapıştırılması farklı malzemeler birleşim noktaları yalıtımında kullanılır. Uygulama alanları Dış mekanlar Çatı elemamları bağlantı noktaları beton sac ahşap yüzeyler Nemli ve kuru yüzeyler.


Zemin Hazırlama


Alt zeminlerin temiz ve sağlam olması gerekir.  


Keşif ve Teknik Bilgi için TIKLAYIN!Copyrigt © 2017 ND GROUP İNŞAAT Resmi İnternet Sitesi ®