Solvent İçermeyen Zemin Ve Duvar Boya

 

Solvent içermeyen zemin ve duvar boya, 2 komponentli dispersiyon bağlı epoksi reçine olup, yüzeye iyi oranda kimyasal direnç ve aşınma karşı direnç sağlar. - Çözelti maddesi içermez. - Su ile inceltilebilir. - Dispersiyon bağlı - Aşınmaya dirençli - Çok iyi kimyasal direnci - Diyüzyona açık

Uygulama

Solvent içermeyen zemin ve duvar boya,  Mineralli alt zeminlerin, zemin ve duvar yüzeylerinin kaplaması. Uygulama Alanları - Beton, şap, sıva, lifli çimento - Depo, garaj zeminleri, sanayi zeminleri, verandalar.

Alt zemin hazırlama

Alt zeminin temiz, sert ve taşımaya müsaity olmalıdır. Geçici olarak hafif nemli zeminler yapışma özelliğini etkilemez. Alt zeminlerin tutuş gücü asgari 1,5\mm olmalıdır. Düzleştirme için üst yüzeylerinde (örn. Balmumu gibi ) yardımcı maddeleri bulunan alt zeminler, buna uygun olarak ön işleme ( Freze, kumlama ) tabi tutulmalıdır. Su ile uygulanan  ağ denemesi öcelikle bir firi verecektir. Aşırıcı emici ve kumlu alt zeminler kaplama zeminlerinde önce V31 13E astarlanmalıdır. LF51 12E ile kaplama astarın uygulamasından yaklaşık 2 saat sonra gerçekleştirilebilir.

Uygulama şekli

- Komponentler A ve B uygulanan bir hazne içinde yavaş yavaş çalışan bir mikser ile yoğun bir şekilde çırpılır. - Macun akabinde temiz bir kaba aktarılır ve kısa süreli karıştırılır. - Sürme işlemi rulo veya fırça ile yapılır. Eşit oranlı üst yüzeyler elde edile bilek için sürme işlemi uygun kısa kıllı rulo yardımı ile Epoksi reçineler için uygulanır. Sürme işlemi çapraz şekilde gerçekleştirilir. İşlem sırasında bekleme yapılmamalıdır. - Eşit oranlı bir renk elde edilebilmek için genel olarak 2 kat uygulama gerekir . - Çalışma aletleri kullanımdan hemen sonra su ile temizlenmelidir. İstenilen sürüş yoğunluğunun ayarlanabilmesi için azami %10 oranında su eklenmesi mümkündür.      Pürüzsüz yüzey sağlayan dispersiyon boya Hızlı kuruyan, suyla inceltilen akrilik bazlı bir dispersiyon bir boyadır. Uygulama sırasında az koku çıkarır, sert, pürüzsüz, ve dış hava şartlarına dayanıklı bir kaplama oluşturur. - Yürünebilir - Hızlı kurur - Az koku çıkarır - Serttir - Aşınma direnci yüsektir Uygulama Solvent içermeyen zemin ve duvar boya, Duvarlar ve zeminlerin renkli kapmalasında kullanılır. Beton, sıva, ve şap üzerinde uygulanabilir.Elyaf katkılı çimento levhaların dış hava şartlarından korunması ve beton tamirat işlerinin kaplaması için uygundur. Uygulama alanları - iç ve dış mekan - bodrumlar, hobi odaları, bodrum merdivenleri, çatı arları, yürüyüş yolları, bakonlar vb. - Elyaf katkılı çimento levha kaplı çatılar - Beton, şap, sıva, metal, ahşap yüzeyler.

Copyrigt © 2017 ND GROUP İNŞAAT Resmi İnternet Sitesi ®