Sprey Poliüretan Köpük ile Çatı Yalıtımı

 

Sprey poliüretan köpük çatı yalıtımı ile akıtmayan çatılar güler yüzle yöneticiler.

Sprey poliüretan köpük çatı yalıtım uygulaması ile eskiyen ve ısı yalıtımı eksikliği bulunan çatıyı yeniden yapmaya ihtiyaç duymadan çatılarınızın ısı yalıtımını ek yersiz, düşük lambda değeri sayesinde daha verimli ısı yalıtımı uygulamasıdır. Sprey poliüretan köpük sıvı olarak püskürtüldüğü içim tüm boşlukları doldurup tek parça halinde olduğu için su yalıtımına katkı sağlayan, kapalı ortamda uzun yıllar verim alabileceğiniz tek ısı yalıtım sistemidir. Yüksek teknolojiye sahip sistem olan Sprey Poliüretan köpük çatılarda kullanımı en ideal çözüm yoludur. 

Poliüretan köpük uygulama sonrası: 

  • çatı içerisinde yağmurdan,
  • nemden toz ve kuş pisliği gibi bakteri,
  • haşere oluşturacak etkenlerden koruduğu gibi, üzerinde yürünebilir. 

Çatılarda, zemine ve ters tavana püskürtülerek uygulanabilen tek ısı yalıtım sistemidir. Tersinden püskürtülen poliüretan köpük uygulama esnasında hiç bir damla yapmaz zemine tutunarak 8 saniyede reaktif olur. 

Teras ve çatılar kullanım amaçlarına göre kimi yapılarda üzeri kapatılarak canlı yüklere ve basınç kuvvetlerine, kimi yapılarda da üzeri açık bırakılarak yazın aşırı güneş etkisine ya da kışın kar yükü ve buzlanma etkisine maruz kalabilen, yapı içerisinde performans ve dayanım açısından doğru şekilde dizayn edilmesi gereken en kritik bölgelerden biridir. Bu nedenlerden dolayı teras, çatı bölgelerinde uygun yalıtım ve basma dayanımı değerlerine sahip bir Teras ve Çatı Yalıtım Sprey Poliüretan Köpük Ve Sprey Polyurea kullanılması gerekmektedir. Uygulamada seçilen yalıtım ürünü, teras ve çatıyı gerek ısı kayıp ve kazançlarından, gerek de ısıl gerilmelerden ve mekanik yük etkisi sonucu oluşabilecek yapısal tahribatlardan korumalı ve taşıyıcı yapının ömrünü artırıcı görev üstlenmelidir. Teras ve çatıda kullanılacak en doğru yalıtım levhası ürünü, projelendirme veya yapım aşamasında ürünün sahip olduğu; ısı iletim kat sayısı, basma dayanımı, yangına karşı tepki sınıfı, su buharı, difüzyon değeri gibi özelliklerin değerlendirilmesi sonucu seçilmelidir. 

Unutulmamalıdır ki çatı detayında ısı yalıtım uygulaması yapılmamış yapılar bünyelerine ısıyı çok çabuk geçirirler. Böyle çatılar altında bulunan hacimlerde kışın ısı kayıpları yüzünden soğuk ortam oluşmakta ve yazın ısı kazançları yüzünden sıcak ortam oluşmaktadır. Bu çeşit rahatsız edici ve istenmeyen durumlar vakit kaybetmeden düzeltilmeli ve yapıya uygun projelendirme ile konforlu yaşam alanları yaratılmalıdır. Sprey izolasyon, Püskürtme sistemiyle yıpranmış beton veya tahta, osb, vs, çatıların böcek, soğuk-sıcak istenmeyen hava şartlarını kesmektedir. Sprey poliüretan köpükle, bu mümkündür. Sprey polyurea su izolasyonu ve darbeye dayanıklı uzun ömürlü püskürtme izolasyon sistemidir. Çatı arası veya üstü acık çatılarda ısı veya su yalıtımı yapılmaktadır. 

Sprey izolasyon yeni nesil püskürtme sistemidir. 


Keşif ve Teknik Bilgi için TIKLAYINIZ!

Copyrigt © 2017 ND GROUP İNŞAAT Resmi İnternet Sitesi ®