Teras İzolasyonu Kaplaması

 

Teras izolasyonu kaplaması, günümüz teknolojide ön planda olan teras izolasyonu kaplaması oldukça yeni nesil izolasyon olarak bilinmektedir. Teraslarımız da kaynaklı su kaçağı oldukça bize zararı çoktur.

Örnek verirsek derz araların dan kılcal çatlak oluşumundan ve bina oturmalarından kaynaklı teras su yalıtımı oldukça önem arz etmektedir. Fayans üstü bir izolasyon veya beton üzerine yapılan su izolasyon kaplaması bir zaman binanın esnek yapısın dan dolayı maalesef su kaçağına maruz kalmaktadır.

Bu maruz'un ana temeli elastik ve aşınmaya karşı mukavemeti yüksek olmayan izolasyon sistemleridir. Şap gibi bir yüzeyde yapılan sürme veya benzer izolasyonlar zaman geçtikçe kılcal çatlaklardan suyun şapa ulaşmasından ve bürüt beton zemine ulaşan suyun da bina oturmaların dan kaynaklı çatlak dan aşağıya su sızdırması da kaçınılmaz olmaktadır.

Su bağımsız olmakla beraber en ufak bir yol bulduğunda su sızmasına büyük arz eder. Bu gibi sorunlardan uzak kalmak için süper elastik ürünler ve yeni gelişen ve yeni nesil izolasyonların takibini yapılıp araştırmak lazım.

Terasların izolasyon kaplamasın da ki en büyük etken bu oluyor. Basit ucuz ürünler veya uygulama hatası, ile birik de teraslarımız dan meydana gelen su sızıntısı bizi mağdur etmektedir.

Yeni nesil izolasyon sistemi olan Almanya ve Amerika yeni bir ürün geliştirip inşaat alanın da ve fabrika alanın da kulana bilen yeni teknoloji geliştirip darbe dayanımı yüksek olan bu malzeme %400 esneme yapısıyla sınıfın da bir numara olarak kullanılmaktadır. Bu malzeme sprey polyurea su yalıtım malzemesidir.


Keşif ve Teknik Bilgi için ARAYIN!

Copyrigt © 2017 ND GROUP İNŞAAT Resmi İnternet Sitesi ®