Teras Su Yalıtımı

 

    Teras su yalıtımı


Teras su yalıtımı, döşeme betonu üzerine teras su yalıtımı  eğim ve nitelikte atılmış tevsiye şapı , yalıtım uygulaması yapılmadan önce malzemenin yapışması için astar atılmadan önce yapışmasını engelleyecek kalıntılardan gevşek parçalardan arındırılmış.Temiz, düzgün ve sağlam olmalıdır. Ayrıca kullanılacak ürüne göre yüzey hazırlıkları önceden yapılmış olmalıdır.


     Köşelerin pahlanması


Teras su yalıtımı, sızdırmazlığın devamlılığı sağlanması amacıyla dikey ve yatay köşeler May 40 polyurethane mastik ile iyice köşeler ve delikler kapatılıp beklenmesi lazım.


    Seramik ve dolgu uygulaması


Teraslarda seramik uygulamalarında, seramiklerin yapışması için derz dolgu uygulanması için sert gerilimlere dayanıklı uygun weber ürünleri seçilmelidir derz dolgu uygulaması sonra kat olarak weber.dry PUR coat uygulanmalıdır . Derz dolgu üzerine seramik kaplanması durumunda yalıtım katmanı üzerine mutluka kumlama yapılmalıdır

Teras çatılar, kullanım amaçlarına göre kimi yapılarda üzeri kapatılarak canlı yüklere ve basınç kuvvetlerine, kimi yapılarda da üzeri açık bırakılarak yazın aşırı güneş etkisine ya da kışın kar yükü ve buzlanma etkisine maruz kalabilen, yapı içerisinde performans ve dayanım açısından doğru şekilde dizayn edilmesi gereken en kritik bölgelerden biridir. Bu nedenlerden dolayı, teras çatı bölgelerinde uygun yalıtım ve basma dayanımı değerlerine sahip bir Teras Çatı Yalıtım Levhası kullanılması gerekmektedir.


       Gerçek  Teras Çatılarda Isı Yalıtım Uygulaması Detayları


Gerçek  teras çatı uygulamalarında su yalıtım katmanı, ısı yalıtım levhasının üzerinde kalmaktadır. Çatıda bulunan yalıtım sistemi, alt taraftan buhar kesici ile yapı iç kısmından geçebilecek su buharına karşı korunurken, ısı yalıtım levhasının üzerinden uygulanan su yalıtım örtüsü suyun yapı elemanlarına ulaşmasını engellemektedir.

Teras  alanlarının ısı-su yalıtımı uygulamalarında Poliüretan Sprey Köpük uygulaması;  Mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli  sıvı Poliüretan Köpük malzemenin, ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak,  yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile yüzeye püskürtme olarak  uygulanması şeklindedir. 

Teraslarda çok yaygın olarak kullanılan seramik zemin kaplama elemanlarının altında mutlaka iki kat olacak şekilde bitümlü su yalıtım membranları uygulanmalıdır. Uygulamanın ilk aşamasında beton üzerine bir kat astar sürülmelidir. Astarın buradaki görevi, beton ile bitümlü membran arasında tam birleşmeyi sağlamaktır. Astar kuruduktan sonra sırasıyla birinci ve ikinci kat minimum üçer milimetre kalınlıkta bitümlü su yalıtım membranları şalumo yardımıyla ısıtılarak yüzeye yapıştırılır.


Keşif ve Teknik Bilgi için ARAYIN!

Copyrigt © 2017 ND GROUP İNŞAAT Resmi İnternet Sitesi ®