Havuz izolasyon

Güncel Projelerimiz

Proje Bilgileri

  • Proje İliist
  • Proje Alanı
  • Uygulama Yapan Firma
  • Merkez TeL

Havuz izolasyon

Havuz su izolasyon 10 yıl su sızdırmazlık garantisi bizde. Havuz izolasyon da ki temel amaç, havuz ana iskeletinin meydana getiren beton ile, suyun temas ettiği yüzey arasında bir bariyer oluşturup hidrostatik su basıncı ile oluşan deformasyonun önüne geçmektir.

Havuz su izolasyon polyurea kimyasala dayanıklı.

Havuz sularında kullanılan kimyasalların zaman içerisinde oluşturacağı aşınmalar sonucunda kaplama derzlerinin işlevini yitirmesi sonucu oluşabilecek su sızmalarının önüne geçmek, ayrıca toprak ile temas eden havuzun dış cephesinden akacak olan doğal suların havuz suyuna karışmasına  engel olmak için yapılan  uygulamalara havuz izolasyonu denir. Havuz su izolasyon inşaat kaplamasında, daha çok memura ve çimento bazlı izolasyon yalıtım sistemleri ile yapılan genellikle havuzların oturmasıyla. Toprak çöküntülerin den dolayı izolasyonu su ile alakalı yalıtım kısımları maalesef su kaçağına ve yüksek faturaları ödemeyi neden olmaktadır. İnşaat ve havuzlarda bulunan file yöntemi ile çekilen su izolasyon yalıtımının günümüzde teknoloji olarak sprey izolasyon havuz yalıtım kaplaması firmamızda mevcut olarak yüzde 400 elastik yüzeye yapı olarak darbe dayanımı ve metrekareye yaklaşık 4 ton dayanıklı olan yeni nesil su izolasyondan ve bunun gibi nerelerde ne gibi kullanıcımıza sizlere bilgi sunalım. Genellikle havuz kaplama yöntemleri de kullanılsa bile yarın bir gün su kaçaklarına gene maruz kalan markadır. Bunlardan sebepleri bunların sebepleri inşaat halindeyken beton içerisinde kalan tahta parçaları veya demir tic, delikleri gibi maalesef su kaçağından neden olan unsurlardan bir tanesi budur. Havuzlarda su yalıtımı genelde yalıtım örtüleri, geçirimsiz cam ve beton gibi takviyeli kaplamalar  kullanılmaktadır. Yalıtım örtü malzemeleri elastik olup, iyi bir çekme ve mukavemetine sahiplerdir. Çeşitli uzama katsayılarına sahip türleri de vardır. Havuz izolasyon kaplaması, daha çok memura ve çimento bazlı izolasyon yalıtım sistemleri ile yapılan genellikle havuzların oturmasıyla Havuzlarda bulunan mozaikler arası oluşturulduğundan dolayı herhangi bir sarsıntıda veya beton veya zeminin kılcal çatlaklardan oluşmasından dolayı avuçlarımızın ben aralarında bulunan çatlaklara su sızmasını neden olmaktadır yapılan ürünleri veya mekanların Maalesef bu gibi şey engelleyemediği görülmektedir.

Sprey polyurea malzemesi havuz yalıtımı

Türkiye'mizde yeni mi sistem olan sprey boya dediğimiz bu malzeme metrekareden 4 tona dayanıklı olan ve yüzde 400 elastik kabiliyeti olan bir malzemedir bu malzeme 0.05 Mikron eksiktir ayda yüzden su izolasyon ürünlerini en iyi malzeme oldu Amerika ve İngiltere Almanya tarafından desteklenmiştir.

Havuz izolasyon fiyatı

Havuz izolasyon fiyatı, genel olarak havuz zeminine uygulanacak projeye göre fiyat vermekteyiz. M2 veya kg. yada bürüt fiyat olarak da havuz izolasyon fiyatları vermekteyiz. Sprey polyurea malzemesi ile yapılan havuz izolasyon kaplaması kalıcı çözüm uygulama teknolojisidir.
Mozaik üzerine kaplaması
Havuz izolasyon  mozaik üzerilerine yapılan sürme yalıtımın bir zaman sonra tekrar. Su kaçağını neden ve klor asidine dayanıklı olmadığı görülmüştür. Bunun sebeplerinden bir tanesi en önemli noktalardan havuzda oluşan sürtünme ve su basıncıdır. Bu sebep den dolayı sürme bazlı bazı yalıtımlarını havuz sızdırmazlık yerine sızdırmaktadır. Mozaik üzerine sprey şeklinde polyurea kaplaması yapıldığında kalıcı olarak su sızdırmazlık yapılmış olur. Fiske ve su giderleri Bizim için en büyük tehdittir bu gibi yerlerden etrafın eşin Metin veya hava basınçlı bir makine sistemiyle testlerin yapılıp. Oradaki yani toprak altı, şap altı gibi beton içerisinde herhangi bir. Kaçak olup olmadığını tespit etmek için muhakkak su testi veya hava tesisi yapılması gerekir. Bunun önlemini alınmadığı takdirde bir zaman sonra 3-5 ay içerisinde baktığımızda havuzlardan tekrardan su kaçırdığını görmek değil bu gibi durumlarda, hem zaman kaybının hem de ekstra masrafların çıkmasını dikkat edilmesinden önce zemin detayına bilinmesidir. Havuz izolasyon inşaat, genellikle beton içerisinde kalan Demir parçaları nedeniyle havuzları Su kaçağına neden olan mensuplar dır.