Teras izolasyon

Güncel Projelerimiz

Proje Bilgileri

  • Proje İli
  • Proje Alanı
  • Uygulama Yapan Firma
  • Merkez TeL

Teras izolasyon

Açık teras izolasyon zemin den su akıntısı sorunu, teras izolasyon ısı veya su kaplaması çözümü kuşkusuz müşterilerin net çözüm arzuladığı bir sorundur. Teras izolasyon kaplaması alanında birçok izolasyon ürünümüz mevcuttur. İsterseniz kalıcı izolasyon sağlıyoruz, dilerseniz geçici yani 2 sene ömrü olan izolasyon sağlamaktayız. Teras su izolasyon kaplaması akıtma durumlarında ilk önce terasın nereden su sızdırdığına bakıyoruz. Terasın su sızdırması genelde derz aralarından ve teras su gideri tarafından kaynaklanmaktadır. Kat'iyen su geçirmez teras izolasyon kaplamalarında bizlerin tavsiyesi kalıcı olan izolasyon yaptırmanız yönündedir. ND teras su izolasyon kalıcı yalıtım olan ürünümüzün adı polyurea kaplamasıdır ve ömürlük izolasyon sağlamaktadır. Sprey durumunda uygulanır, saniyeler içerisinde kurur ve zemin dekoratif görünür. Polyurea su yalıtımı konusu ile ilgili herkes tarafından çok tercih edilen üründür. Tonlarca ağırlığa bile dayanıklı olan polyurea vasıtası ile hem dekoratif zemin hemde kalıcı izolasyon sahibi olmuş olursunuz. Önceden uygulanmış olan izolasyonlar esnek yapıya sahip olmadıkları için sizi mağdur edebilirler. Ucuz ve kalitesiz izolasyon birçok kişiyi mağdur etmektedir. Terastan su akıyor gibi problemlerinizi bizlere danışarak ve fiyat alarak çözebilirsiniz.

Teras İzolasyon Kaplamasını Yaparken İzlediğimiz Adımlar

Öncelikle terastaki su sızmasının nereden olduğunu belirliyoruz. Eğer teras su sızması, teras su giderinden kaynaklanıyorsa, su giderinin kırılıp onarılması gereklidir. Teras su kaçak belirlenmesi yapıldıktan sonra sırayla izolasyon prosedürleri yapılmaktadır. Öncelikle teras büyük bir hassaslık ile temizlenir. Daha sonra terasa astarlama prosedürü yapıyoruz. Astarlama prosedürü bittikten sonra astarı kurumaya bırakıyoruz. Astar kuruduktan sonra son kat olan polyurea prosedürüne geçiyoruz. Zaten saniyeler içerisinde donduğu için zemini hemen kullanmak mümkün hale gelmektedir. Bu sayede terasta kalıcı izolasyon elde etmiş oluyoruz. Daha sonra teras üzerine rengini sizin seçmiş olduğunuz özel UV ışınlarına dayanıklı boya ile son katı dekoratif ve kaliteli hale getiriyoruz. Bu sayede terasın hem su izolasyonunu hemde zemin kaplamasını yapmış oluyoruz. Polyurea ucuz olmayan bir izolasyon kaplamasıdır. Diğer izolasyonlar ucuz ve hesaplıdır ama ömürlük değillerdir. Ucuz ve hesaplı izolasyon yaptırmak istediğiniz de sizlere poliüretan kaplama tavsiyemiz olacaktır. Poliüretan veya polyurea kaplaması da bir su yalıtım malzemesidir.

Poliüretan astar Nedir?

Poliüretan astar nedir, dediğimizde doğru bir şekilde uygulandığına dekoratif görünüm kazandırmakla birlikte su izolasyon probleminizi da çözecek bir uygulamadır. Fakat ömürlük değildir. Ömrü 3 ile 5 sene arasındadır. Role vasıtası veya elektrikli boya makinesi ile uygulaması yapılır, ek yer oluşturmaz, artı derece ve eksi derecelere belirli bir karşı koyma özelliği vardır. Bu yüzden geçici izolasyon kaplamasıdır. Su kaçağı , su sızması gibi problemleri geçici olarak çözüme ulaştırmak için poliüretan kaplaması aradığınız izolasyon kaplamasıdır. Yağmur yağınca terastan su akıyor diyorsanız, Sprey İzolasyon Timi'ni arayarak polyurea su yalıtımı hizmeti almanızı öneririz. Çevre dostu, kaliteli, sertifikalı ve üstün hizmet sunmak gibi prensiplerle çalışan Sprey İzolasyon Timi tercihlerinizde sizi pişman etmez. Teraslardan su kaçması sorunu, her binada ister istemez yaşanan bir problemdir. Bu problem yaşandığında veya yaşanmadan yapılması gereken bütün çözümler Sprey İzolasyon Timi'nde. Teras izolasyon sorunları adı altında incelenmesi gereken bu konu, Sprey İzolasyon Timi ile çözülmesi zor bir durum değildir. Teraslardan sızan sudan hep şikayet edilir. Su sızıntısı esasen kendi içinde karışık bir durumdur, yağmur suları teraslardan akıntı olarak girdiğinde, acaba tesisatta mı kaçak var, yoksa izolasyon sorunu mu, diyerek işin içinden çıkılamaz. Öncelikle sorunun nereden olduğunu bulmak gerekir. Her arızanın bir belirtisi vardır. Teras katlarda yağmur yağdığında, kar eridiğinde yani bütün doğa olaylarında izolasyon olmazsa sorun çıkar. Terastan akan su giderlerle alakalıysa, arıza olan nokta bulunur değiştirilir. Eğer su tesisatı ve atık su boruları sağlam çıkarsa, suyun çatı ya da terastan sızdığı netleşir. Teras ısı izolasyon kaplaması, zemin fayans arasından sızan suları, kırmadan kesmeden de sızıntıyı kesmenin bir yolu var. Yüzeylere püskürtme ile uygulanan polyurea uygulaması vasıtası ile, derz aralarından inen sular kesilebiliyor. Peki terastan su sızması nasıl önlenir sorusuna cevap olarak ne söylenebilir? Su izolasyon malzemeleri olarak bilinen polyurea maddesi, işte bu teras sızıntıları gibi bütün su sızıntılarını kesmeye yöneliktir. Teraslarda oluşan sızıntılarda aynı biçimde önce tesisatın sağlam olmasından emin olunur. Teraslar genellikle fazlaca dış etkiye maruz kaldığı için kesinlikle teras izolasyon kaplaması gerektiren alanlardır. Teras da bulunan fayans derz aralarına da uygulanacak teras izolasyon kaplaması uygulaması ile teras su sızıntıları sona erecek. Yağmur yağınca terastan su akıyor diyorsanız, Sprey İzolasyon Timi'ni arayarak polyurea su yalıtımı hizmeti almanızı öneririz. Çevre dostu, kaliteli, sertifikalı ve üstün hizmet sunmak gibi prensiplerle çalışan tercihlerinizde sizi pişman etmez.

Sprey İzolasyon Timi ile yaptıracağınız su yalıtımı sonrası teras su sızıntıları için başka yol aramanıza gerek kalmaz.

Küçük metrajlı alanlarınızda da yararlanabileceğiniz teras izolasyon kaplaması hizmeti ile memnuniyet üst aşamadadır. Bir defa kullanan yine gereksinim duyduğunda Sprey İzolasyon Timi'ni tercih ediyor ve etrafına da şiddetle öneriyor. Teraslar,  kullanım  amaçlarına  göre  kimi yapılarda  üzeri  kapatılarak  canlı yüklere  ve  basınç  kuvvetlerine, kimi  yapılarda  da üzeri açık  bırakılarak yazın  aşır ı güneş  etkisine  ya da  kışın  kar  yükü  ve  buzlanma  etkisine maruz  kalabilen, yapı  içerisinde  dayanım  ve  performans  açısından  doğru şekilde  dizayn  edilmesi  gereken  en kritik bölgelerden biridir. Bu sebeplerden  dolayı , teras    bölgelerinde  uygun  yalıtım  ve  basma  dayanımı  değerlerine  sahip  bir  Teras  Yalıtımı kullanılması gerekmektedir. Uygulamada  seçilen yalıtım ürünü, terası gerek  ısı  kayıp  ve kazançlarından, gerek  de  ısıl  gerilmelerden  ve  mekanik  yük etkisi   sonucu  oluşabilecek yapısal  sorunlardan  korumalı  ve  taşıyıcı  yapının  ömrünü  arttırıcı  görev üstlenmelidir. Terasta  kullanılacak  en  doğru  yalıtım  ürünü, projelendirme veya  yapım  aşamasında ürünün sahip olduğu ; ısı  iletim  kat  sayısı, basma dayanımı, yangına  karşı tepki sınıfı, su  buharı difüzyon  değeri gibi özelliklerin  değerlendirilmesi sonucu seçilmelidir. Unutulmamalıdır  ki  teras  detayında  ısı  yalıtım  uygulanması yapılmamış yapılar, bünyelerine  ısıyı  çok çabuk  geçirirler. Böyle  teraslar altında bulunan hacimlerde kışın ısı kayıpları yüzünden soğuk ortam oluşmakta ve yazın ısı kazançları yüzünde sıcak ortam oluşmaktadır. Bu çeşit rahatsız edici ve istenmeyen durumlar vakit kaybetmeden düzeltilmeli ve yapıya göre projelendirme ile konforlu yaşam alanları yaratılmalı. Düz terasların performansı ve uzun ömürlü olması su yalıtımı ve ıs yalıtım tabakalarını konuma dahil bir çok faktöre bağlıdır. Geleneksel  teras yalıtımında, su yalıtımı ısı yalıtım tabakasını altına ve yapı ve tonu  üzerine yerleştirilir bu sistemde su yalıtım tabakası teras yapısının geri kalan kısımlarından farklı olarak büyük sıcaklıklara  maruz kalıp, kolayca kısa sürede bozulabilir.